Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 23 » Львівська ОДА
12:11:47
Львівська ОДА
Інформація щодо ситуації у Заслуженому Прикарпатському ансамблі пісні та танцю України «Верховина»

15 лютого 2012 р. представники управління культури облдержадміністрації взяли участь у виїзному засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради у м. Дрогобичі.

Метою виїзного засідання депутатської комісії була зустріч із трудовим колективом Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина». У ході зустрічі було обговорено ряд гострих проблем у діяльності Ансамблю.

Варто зазначити, що Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» згідно рішення сесії Дрогобицької міської ради від 25.03.1999 р. № 70 «Про комунальну власність» відноситься до комунальної власності Дрогобицької міської ради, яка є його засновником.

15 квітня 2005 року сесією Львівської обласної ради було прийнято рішення, у відповідності до якого Ансамбль було прийнято на утримання з 01.05.2005 р. з обласного бюджету. Впродовж 2005 – 2012 років управлінням культури з обласного бюджету виділялися значні суми коштів на фінансову підтримку Ансамблю.

За сприяння управління культури облдержадміністрації Ансамбль брав участь у Творчому звіті художніх колективів і майстрів мистецтв Львівської області у Національному палаці мистецтв «Україна» у рамках «Фестивалю мистецтв України» у м.Києві і IV Фестивалі української культури «Калина» у м.Врбас (Республіка Сербія) у 2009 р., а також у цілому ряді урочистих академій і святкових концертів до національних і державних свят, ювілеїв, організатором яких було управління культури.

У той же час керівництвом Ансамблю так і не було внесено змін до статутних документів, які б зафіксували статус Ансамблю як комунального закладу Львівської обласної ради, що позбавляло управління культури важелів впливу на творчий і виробничий процес.

Дирекцією Ансамблю неодноразово порушувалося питання про присвоєння колективу почесного звання «Академічного», яке надається художнім колективам за вагомі професійні здобутки і передбачає значне підвищення заробітної плати для адміністративного персоналу і творчого складу.

Присвоєння цього звання належить до компетенції Міністерства культури України, яке справедливо звертало увагу на недостатній професійний рівень та неучасть Ансамблю у всеукраїнських професійних творчих оглядах і фестивалях.

З метою виправлення ситуації та враховуючи відсутність у директора Ансамблю Зоряна Ацедонського відповідної професійної освіти, управлінням культури неодноразово надавалася методична допомога керівному складу Ансамблю з питань підвищення професійного творчого рівня, для чого залучалися відомі на Львівщині фахівці у галузі музичного і хореографічного мистецтва, ставилося питання про створення дорадчої художньої ради. Однак ці заходи мали тимчасовий ефект. Керівництво Ансамблю, юридично не підпорядковане управлінню культури, болісно сприймало критику і лише частково дослухалося до рекомендацій.

Разом з тим, в Ансамблі впродовж років не вирішується питання капітального ремонту приміщень, оновлення сценічних костюмів, придбання нових музичних інструментів. У діючому професійному колективі ці проблеми поступово вирішуються також за рахунок надходжень від гастролів і концертів. Для цього іде постійна клопітка робота над створенням нових концертних програм, оновленням репертуару, підвищенням рівня виконавства, чого у випадку «Верховини» не спостерігається.

На початку 2011 року управлінням культури облдержадміністрації було прийнято рішення комплексно вивчити ситуацію у «Верховині» та вжити дієвих заходів.

З метою вивчення стану у Заслуженому Прикарпатському ансамблі пісні та танцю України «Верховина», управлінням культури облдержадміністрації впродовж 2011 р. було проведено перевірку.

Відповідно до наказів управління культури облдержадміністрації комісіями, до складу яких були залучені відомі фахівці музичного мистецтва та представники управління культури, здійснювалися перевірки творчо-виробничої, фінансово-економічної діяльності і репетиційного процесу ансамблю «Верховина».

Проаналізувавши творчо-виробничу і репетиційну діяльність зазначеного колективу, комісії виявили серйозні упущення зі сторони керівництва ансамблю «Верховина» в організації роботи щодо розвитку та використання творчих можливостей та потенціалу колективу, у зв’язку з чим мають місце відсутність нових постановок, недостатній професійний рівень виконання колективом музичних творів, обмеженість репертуару, відсутність сучасного менеджменту в організації гастролей та участі ансамблю «Верховина» у престижних фестивалях і конкурсах. Про зазначені недоліки у роботі керівництво «Верховини» було проінформоване членами комісій 07.04.2011 р. і 21.10.2011 р. під час обговорень. Однак, як з’ясувалося, директор і художній керівник не довели цю інформацію до відома працівників «Верховини».

З метою виправлення виявлених недоліків, управлінням культури облдержадміністрації скеровувалися листи міському голові Дрогобича з проханням передати в комунальну власність Львівської обласної ради Заслужений Ансамбль пісні та танцю України «Верховина», що спричинило появу в окремих засобах масової інформації м.Дрогобича викривленої інформації про можливість рейдерського захоплення приміщення ансамблю «Верховина».

15 лютого 2012 року під час зустрічі з трудовим колективом ця інформація була спростована у присутності працівників ансамблю «Верховина» і представників Дрогобицької міської ради.

Окремо на зібранні трудового колективу порушувалося питання відзначення у червні 2011 року 65-річчя Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» і відсутність відзнак для працівників з боку управління культури.

Відзначення 65-річчя ансамблю «Верховина» було спонтанно організовано керівництвом ансамблю на кінець червня 2011 року і суперечило вимогам Указів Президента України від 2 грудня 1995 р. № 1116 «Про впорядкування відзначення пам’их дат і ювілеїв» і від 17 грудня 1999 р. № 1583 «Про додаткові заходи щодо впорядкування відзначення пам’ятних дат і ювілеїв», а також постанови КМУ від 13 серпня 2003 р. № 1249. Відповідно до зазначеної нормативної бази ювілеї підприємств та організацій в Україні вперше відзначаються у 50-ту річницю, наступні – не раніше ніж через 25 років.

Тим не менше, з поваги до колективу ансамблю, в умовах підготовки до проведення в області культурно-мистецьких заходів з нагоди 15-ї річниці Конституції України, управління культури облдержадміністрації зобов’язало дирекцію Львівської обласної філармонії на пільгових умовах надати 27 червня 2011 року приміщення філармонії для проведення звітного концерту «Верховини» та організувати продаж квитків.

Гостра дискусія, яка відбулася 15 лютого 2012 року на зібранні трудового колективу «Верховини», показала зацікавлення працівників ансамблю і представників управління культури у вирішенні наболілих проблем, необхідності подолання інертності у роботі керівництва ансамблю. Адже Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» є єдиним професійним колективом такого напрямку у Львівській області, який повинен гідно представляти музичне мистецтво Львівщини на сценах України і за кордоном.

Присутні на зустрічі погодилися з думкою про те, що для подолання кризових явищ необхідно у місячний термін впорядкувати статутні документи ансамблю «Верховини» і налагодити нормальний творчий процес в колективі. Зазначену пропозицію однозначно підтримує Міністерство культури України, яке інформувало про це управління культури облдержадміністрації відповідним листом.

З сайту Львівської ОДА


Інші статті в ЗМІ на цю тему:

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина» матиме оновлений статут

Дрогобич Прикарпатський ансамбль пісні та танцю нікому не віддасть, – заява мера

Влада тисне на ансамбль «Верховина»?

Переглядів: 438 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: