Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 24 » Львівська ОДА
10:01:04
Львівська ОДА

Колегія (доповнено)


  24 лютого 2012 року відбулося засідання Колегії Львівської обласної державної адміністрації під керівництвом голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка  
   Порядок денний:
1. Про підсумки роботи господарського комплексу області у 2011 році.
2. Про підсумки виконання місцевих бюджетів області за 2011 рік та завдання на 2012 рік
3. Про основні напрямки реформування галузей економіки області на 2012 рік
4. Різне
(поч. о 10.00, вул. Винниченка, 16, сесійний зал обласної ради)

Основні тези:

Львівщина посіла 4 місце серед областей України щодо випуску промислової продукції

У 2011 році Львівщина отримала загальний приріст виробництва, у порівнянні до показників поперед¬нього року, на 14,0 % та посіла 4 місце серед областей України. Про це 24 лютого на засіданні колегії Львівської ОДА повідомив начальник головного управління економіки та промислової політики облдержадміністрації Денис Шмигаль, інформуючи про підсумки роботи господарського комплексу  області у 2011 році.  

Він зазначив, що за рахунок уведення нових потужностей та відкриття нових виробництв зросли обсяги у наступних галузях: машинобудування - на 32,3%, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробі – на 27,9%, з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукт – на 10,0%, целюлозно-паперового виробництва та видавничої діяльності – на 26,4%, на підприємствах легкої промисловості – на 11,4%, харчової та переробної промисловості – на 15,0 %. 

У промисловому комплексі області створено 9210 нових робочих місць, з них  8513 – у переробній промисловості. Агропромисловий комплекс збільшив виробництво продукції на 13,5 %, виробивши її в обсязі 4,75 млрд. грн., що складає 4,0 % валового виробництва в Україні. Серед областей України Львівщина займає 11 місце за обсягами виробництва сільсько¬господарської продук¬ції, за темпами – 14 місце. Для підтримки аграріїв було виділено 68,0 млн. грн. з  Державного бюджету та 5,0 млн. грн. – з обласного бюджету. Оборот роздрібної торгівлі у 2011 році збільшився на 12,3%, у містах і районах відкрито 145 нових торго¬вельних підприємств,  де створено понад 700 робочих місць. 

Обсяг капітальних інвестицій склав понад 12,0 млрд. грн. у тому числі в основний капітал – понад 10,5 млрд. грн., що майже на третину перевищило рівень 2010 року (8 місце по Україні). Прямих іноземних інвестицій у 2011р. залучено 146,4 млн. дол. США, що на 21,6% більше, ніж у попередньому році (6 місце по Україні). 

За 2011 рік зареєстровано 10,5 тис. суб’єктів підприємницької діяль¬ності, державні адміністра¬тори дозвільних центрів видали 14,4 тис. документів дозвільного характеру (на 21% більше, ніж у 2010 році). Також забезпечено повний перехід від принципу «єдиного офісу» - до «єдиного вікна», затверджено «Регіональну програму розвитку малого підприємництва у Львівській області на 2011 – 2012 роки». 

В сфері охорони здоров’я діє 344 медичних заклади та 1011 ФАПів, проведено капітальний ремонт 23 приміщень.  

Середній показник охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3 до 6 років збільшено до 76%. Придбано 14 шкільних автобусів за кошти обласного бюджету на суму 5,5 млн. грн., за кошти державного бюджету – 10 автобусів, за кошти місцевих бюджетів – 4 автобуси на суму 1,4 млн. грн. 

Щодо середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника зайнятого в економіці області, то вона зросла на 15,6% у порівнянні із січнем-груднем 2010 року.  

Станом на 1 січня 2012 року заборгованість з виплати заробітної плати склала 56,6 млн. грн. Упродовж січня–грудня 2012 року заборгованість зменшилась на 7,5 млн. грн. або на 11,7% (7 місце по Україні), порівняно з 1 грудням 2011 року зменшилась на 1,4 млн. грн. або на 2,5%. 

Станом на 1 січня 2012 року чисельність незайнятих громадян, котрі перебувають на обліку є на 15,8% меншою у порівнянні з початком 2011 року. Щодо чисельності зареєстрованих безробітних станом на 1 січня 2012 року, то вона склала 22,6 тис. осіб і у порівнянні з 01.01.2011 роком зменшилась на 16,0%.

Загальнообласний рівень безробіття на початок 2012 року склав 1,5%. (21 місце по Україні).

На Львівщині, і у Львові зокрема, потрібно розробити реальну програму відновлення реального сектору економіки

Львівська обласна державна адміністрація готова надати допомогу Львівській міській раді із погашення боргів із виплати заробітної плати у місті Львові, адже обласний центр є лідером у області серед цього негативного явища. Про це під час засідання Колегії Львівської облдержадміністрації наголосив голова Львівської ОДА Михайло Костюк.

Михайло Костюк звернувся до заступника міського голови Львова Володимира Шевчука із запитаннями, чому у місті не приймаються належні заходи для того, щоб рівень боргів із виплати заробітної плати був знижений.

«Місто повинно скласти графік погашення боргів із виплати зарплат, визначити перелік підприємств, які боргують людям, а також встановити причину – чому кошти не виплачуються. Тенденція повинна бути зламана», - сказав Михайло Костюк.

Голова Львівської ОДА наголосив, що «ми готові вам допомогти у вирішенні цього питання», але міська влада повинна вказати на те, яка саме допомога їй необхідна.

Окремо голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк наголосив, що у Львові зберігається тенденція до росту кількості безробітних. «Показник росту 3% тривожить», - сказав Михайло Костюк.

Голова ОДА зазначив, що спільно із Львівським міським головою потрібно напрацювати реальну програму відновлення реального сектору економіки міста Львова. «Ми готові надати допомогу, залучити науковий потенціал, адже той потенціал науки, який має місто, область, на жаль, не має», - сказав Михайло Костюк, додавши, що у процесі підготовки такої програми потрібно використати новітні технології.

Голова облдержадміністрації також зазначив на необхідності зосередження роботи над укріпленням розвитку місцевих ринків під гаслом максимального сприяння розвитку, нарощення та реалізації регіонального продукту.

На Львівщині постала гостра необхідність створення науково-промислових груп та кластерів

Влада Львівщини залучатиме науковців до розвитку промисловості області. На цьому сьогодні перед учасниками засідання Колегії Львівської ОДА наголосив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк.

Голова ОДА наголосив, що у області постала гостра необхідність створення науково-промислових груп, форм та кластерів і зараз дане питання є під першим номер для вирішення на Львівщині.

«Другим питанням залишається будівництво та створення у області дозвільно-інвестиційного офісу регіонального значення. Ми повинні приділити велике значення для створення нових робочих місць на Львівщині. Ми сьогодні підготували типові форми бізнес-планів з об’ємами інвестування 150-250 тисяч гривень. Ми маємо надію, що інвестор, взявши весь комплекс документів, отримавши гарантії від влади та від дозвільних установ, зможе зареєструвати підприємство та інвестувати кошти», - розповів Михайло Костюк.

Голова Львівської ОДА наголосив, що на селах потрібно створювати малі підприємства, сімейні ферми тощо та інші малі форми селянських господарських підприємств. «Ми готуємо документацію для фінансового сприяння такої роботи. Усі механізми зараз допрацьовуються і будуть винесені на розгляд сесії Львівської обласної ради. Сектор заробітчан складає якраз середню і довгострокову інвестицію», - наголосив Михайло Костюк.

Окремо голова облдержадміністрації звернув увагу на проведення низки заходів із боротьби та викорінення корупції та хабарництва у регіоні. «Його рівень, на жаль, не сприяє розвитку регіону, тому наголошую, що боротьба із корупцією – це засіб для розвитку бізнес-клімату регіону. Сьогодні обласна влада пропонує максимальне сприяння та розвиток бізнесу», - додав Михайло Костюк.

Земельні ресурси Львівщини потрібно максимально використовувати для зайнятості населення

Земельні ресурси Львівщини потрібно максимально використовувати для зайнятості населення та створення нових робочих місць. Про це під час засідання Колегії Львівської облдержадміністрації сказав голова ОДА Михайло Костюк.

Голова ОДА доручив управлінню сільського господарства провести моніторинг ефективності сівозмін у великих сільськогосподарських підприємствах області.

Також Михайло Костюк доручив підготувати запросити керівників великих підприємств області для проведення наради щодо використання технологій, перспектив ефективного використання землі та кількості зайнятого місцевого населення на цих підприємствах.

«1 тис га с/г землі повинна залучати мінімум 100 працюючих. Сьогодні, на жаль, цей показник у області є значно гіршим. Тому влада області буде просити керівників промислових підприємств про те, щоб земелька області була максимально використана для зайнятості населення», - сказав Михайло Костюк.

На Львівщині проведуть інвентаризацію усіх ставків області та вивчать можливість вирощування риби

На Львівщині проведуть інвентаризацію усіх ставків області, а також проведуть спеціальне дослідження із визначення потужностей області із вирощування риби. Таке доручення сьогодні під час засідання Колегії Львівської облдержадміністрації дав голова ОДА Михайло Костюк.

«Сьогодні даю доручення провести інвентаризацію усіх ставків області, а також вивчити усі можливості промислового виробництва риби», - сказав Михайло Костюк, зазначивши, що під час останнього візиту на Львівщину Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з’ясувалось, що на оптовому ринку «Шувар» продається дуже мало або практично не продається риба місцевого виробника.

Голова Львівської облдержадміністрації також повідомив, що найближчим часом у області проведуть спеціальні слухання щодо можливості залучення нових технологій у виробництво риби, яку у область практично повністю завозять.

«Можливості області по вирощуванні риби нормальні і це потрібно використати», - сказав Михайло Костюк.

Окрім того, голова Львівської ОДА доручив управлінню сільського господарства підготувати на наступне засідання Колегії ОДА доповідь щодо розроблення та використання спеціальних технологій вирощування ВРХ та свиней на території області.   


З сайту Львівської ОДА

Переглядів: 622 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: