Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Липень » 14 » Львівська ОДА
21:02:59
Львівська ОДА

У Городку обговорено Програму підготовки до святкування 800-річчя першої літописної згадки про місто

У Городку обговорено Програму підготовки до святкування 800-річчя першої літописної згадки про місто
 

12 липня в Городоцькій міській раді Львівської області відбулась нарада з питань підготовки до святкування 800-річчя першої літописної згадки про місто Городок. У нараді взяли участь начальник головного управління з питань Євро 2012, містобудування та будівництва Львівської облдержадміністрації Володимир Лаврін, міський голова Микола Савка, головний архітектор Городоцького району Вікторія Стельмащук, директор інституту ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» Ярослав Римар та головний архітектор проектів ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» Лідія Горницька. 

Присутні на нараді обговорили заходи зі святкування 800-річчя першої літописної згадки про місто, розглянули Програму підготовки до святкування, яка передбачає археологічні дослідження Городка, здіснення реставраційних робіт на об’єктах-пам’ятках архітектури, упорядкування фасадів його центральної частини, комплексне облаштування центральної площі та головних вулиць.

Дана програма також підготовлена для розгляду на сесії Городоцької міської ради. 

Довідка:  

Місто Городок вперше згадується літописцем Нестором у 1213 році, як поселення Галицько-Волинського князівства. В літописі йдеться, що місто – відоме далеко на схід, як центр торгівлі сіллю, а тому мало назву "Городок солоний" або "Соляний Городок".  

Після того, як Галичина перейшла під владу шляхетської Польщі у XIV ст., Городок, як окреме королівське місто, увійшов до складу Львівської землі. За період 1387 по 1434 роки великий князь литовський і король Польщі Владислав II Ягайло часто навідувався і довго жив в Городку, тут і помер у 1434 році. В році 1389 Городок одержав Магдебурзьке право, надання якого означало створення в місті органів місцевого самоврядування. 

У 1867 році Городок став повітовим центром. 

У 2001 році місто було занесене до Списку історичних населених місць України. 

Історичний простір та історико-культурне середовище Городка (історичні шляхи, ландшафт, давні поселення, культурні надбання, історичні споруди, постаті, події, твори мистецтва) є не тільки окремими надбаннями нашої держави, але й засвідчують розвиток світової цивілізації, утворюють скарбницю світової спільноти та становлять інтерес для всього людства. Місто має значні перспективи розвитку, пов’язані з добрим транспортним сполученням, близькістю до Львова та державного кордону, значною кількістю архітектурно історичних об’єктів та рекреаційних зон.

З сайту Львівської ОДА

Переглядів: 452 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: