Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Липень » 24 » Львівська ОДА
12:26:34
Львівська ОДА
Львівський бізнес створив "Комітет порятунку промислових підприємств Львівщини” та просить захисту в голови облдержадміністрації Зустріч Михайла Костюка з підприємцями області



Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк спільно з президентом асоціації роботодавців Львівської області Зеновієм Бермесом провів зустріч з керівниками трьох провідних підприємств області – ПрАТ «Компанія Ензим», ТзОВ «Барком» та ТзОВ ТВК «Перша приватна броварня».

Зустріч відбулась за ініціативи підприємців з метою вирішення питання щодо необґрунтованого звинувачення у тому, що саме їх робота є причиною смороду у Львові. Адже, згідно з інформацією Прокуратури Львівської області та з висновків спеціально уповноважених органів контролю та фахівців, основною причиною виникнення неприємного запаху у місті є неналежна робота каналізаційної системи міста, яка давно застаріла та зношена.

На думку голови Львівської облдержадміністрації, такі звинувачення знищують репутацію вказаних підприємств на міжнародному ринку та підривають їх авторитет.

«Підприємці звернулися за захистом, бо більше не в силі терпіти подібні звинувачення. На думку керівників підприємств та очолюваних ними колективів, ці звинувачення вже давно перейшли межу обґрунтованості чи здорового глузду. Більше того – люди схиляються до думки, що на їхній бізнес може відбутися звичайна рейдерська атака. І це прикро, що нині в області триває чітка і системна робота, яка спрямована на знищення бізнесу. Кому потрібна і вигідна така ситуація – нехай розсудить громада. Зі свого боку гарантую, що прикладу максимум зусиль для сприяння розвитку бізнесу. Адже іншої альтернативи, як розвиток бізнесу, у нас немає. Бо решта – голий популізм», - наголосив Михайло Костюк.

На зустрічі підприємці ухвалили спільне рішення створити "Комітет порятунку промислових підприємств Львівщини”, до складу якого увійдуть представники громадських організацій, керівники промислових підприємств, на які здійснюється бюрократичних та чиновницький тиск.  

Довідка:

Як повідомляла прес-служба прокуратури Львівської області, Львівська міська рада зволікає з розглядом подання прокуратури області з питань виникнення неприємного запаху в місті.

Зокрема, прокуратурою Львівської області, із залученням фахівців спеціально уповноважених органів контролю та науковців, проведено перевірку діяльності Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» для встановлення причин виникнення неприємного запаху у Львові.

З висновків спеціально уповноважених органів контролю та фахівців основною причиною виникнення неприємного запаху у місті є неналежна робота каналізаційної системи міста, яка є застарілою та зношеною. Більшість головних каналізаційних колекторів у місті вичерпали свій експлуатаційний ресурс та потребують реконструкції або заміни. Гідравлічні затвори на дощовій каналізації, яка безпосередньо з’єднана з побутовою каналізацією і каналізаційно-очисними спорудами, відсутні, що призводить до зворотної вентиляції каналізаційних колекторів і неприємні запахи через дощоприймачі піднімаються у повітря (вказане є основною причиною неприємного запаху у місті).

За таких обставин, особливо важливого значення набуває питання забезпечення належної експлуатації ЛМКП "Львівводоканал» каналізаційних мереж міста.

Проте, Львівська міська рада самоусунулась від здійснення контролю за діяльністю підпорядкованого підприємства, в роботі якого мають місце суттєві порушення вимог чинного законодавства.

Зокрема, дієвих заходів до вирішення проблеми каналізування у Львові міськрадою не вживається, натомість, зосереджено свою діяльність на критиці роботи промислових підприємств.

Незважаючи на те, Львівська міська рада вважає неочищені скиди ПрАТ «Компанія Ензим» однією з причин неприємного запаху в місті з підприємством 01.12.2011 року укладено угоду та цього ж числа видано дозвіл на скид наднормативно забруднених стічних вод у каналізаційну мережу міста.

Більше того, упродовж поточного року ЛМКП «Львівводоканал» видано дозволи на скидання наднормативно-забруднених стічних вод у каналізаційну мережу міста 13 підприємствам. Ще 85 підприємств це роблять без отримання відповідного дозволу.

Однак, ЛМКП «Львівводоканал» не нараховує таким суб'єктам плату в п’ятикратному розмірі від встановлено тарифу, як передбачено Правилами.

Окрім цього, в межах міста наявні понад 400 км безгосподарної каналізаційної мережі, проте, Львівською міською радою не вживаються жодні заходи щодо прийняття такої на баланс ЛМКП «Львівводоканал». Відповідно технічний нагляд за станом експлуатації такої взагалі не здійснюється.

Відповідно до чинного законодавства, не рідше одного разу на рік необхідно здійснювати профілактичне прочищення систем водопостачання та каналізації мережі, однак, ЛМКП «Львівводоканал» профілактичне прочищення каналізаційної мереж міста Львова не проводиться, робота комунального підприємства зведена лише до ліквідації аварій в мережах.

Кошти з місцевого бюджету для проведення профілактичного прочищення каналізаційних мереж міста жодного разу не виділялись.

Враховуючи наведене, ще 8 червня поточного року прокуратурою Львівської області міському голові Львова було внесено подання про усунення виявлених порушень.

З сайту Львівської ОДА

Переглядів: 405 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: