Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Червень » 27 » Робоча поїздка Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула
22:08:58
Робоча поїздка Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула
27 червня, Львів.


«На початку липня у Львові вийде на маршрут новий сучасний трамвай українського виробництва. Він був створений у Львові, на заводі «Електронмаш», українськими фахівцями з використанням німецьких технологій, 80% конструкції – українське виробництво. Новий трамвай вдвічі дешевший за європейські аналоги», – про це сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул  під час  урочистої презентації нового трамваю.

«Для мене Львів, перш за все, асоціюється з піснею групи Піккардійська Терція «Старенький трамвай». Я бажаю цьому місту зберігати свій неповторний шарм, проте хочу, щоб на вулицях Львова та інших міст з’явились нові сучасні трамваї українського виробництва»,- сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що в рамках Програми активізації економіки на 2013-2014 рік перед Урядом стоїть завдання забезпечити міста новими трамваями та тролейбусами вітчизняного виробництва (зі ступенем локалізації виробництва в Україні не менше 80%). Новий транспорт має бути створений з урахуванням енергозберігаючих технологій (з економією електроенергії до 40%) та враховувати всі умови для комфортного перевезення громадян з особливими потребами.

«Наразі, трамвайне сполучення є в 22 містах України. 95% рухомого складу трамваїв, що курсують – потребують заміни. За останні 20 років трамвайний парк оновлювався, збедільшого, за рахунок придбання б/у машин з країн Європи», – сказав Олександр Вілкул.

В 2013 році у Львові на «Електронмаші» сконструйовано новий сучасний низькопідлогий трамвай українського виробництва. Трамвай забезпечено датчиками руху та пандусами. Крім того, технічні характеристики – система кондиціонування у салоні, понижений рівень вібрації та шуму – відповідають сучасним європейським вимогам до міського електротранспорту.

«Використання таких трамваїв в містах України дозволить на 40% скоротити споживання електроенергії трамваями. За рахунок цього – зменшаться витрати підприємств на електрику, що дозволить зекономлені кошти спрямовувати на подальшу модернізацію громадського транспорту», – сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що створення в Україні сучасного громадського транспорту дасть імпульс для росту економіки та дозволить зробити вітчизняну продукцію конкурентоспроможною на Європейському ринку.

«А це нові робочі місця, розвиток технологій, підвищення заробітної плати та реінвестиції в нові виробництва. Зокрема, це дасть новий поштовх в розвитку в машинобудування та розширить внутрішній ринок використання металу українського виробництва», – сказав Олександр Вілкул.

Довідка:

Виробничі потужності  «Електронмашу»  дозволять виготовляти 100 трамваїв та 100 тролейбусів або електробусів на рік.

Наразі, в Мінінфраструктури опрацьовується питання в рамках Програми активізації економіки, щодо залучення кредитних коштів. Механізм повернення кредитних коштів здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів у співвідношенні 50 на 50 відсотків. Погашення відсотків за кредитом відбуватиметься за рахунок коштів державного бюджету. Органи місцевого самоврядування 22 міст, де функціонує міський електротранспорт висловили готовність щодо придбання на вищезазначених умовах у 2013 році – 65 трамвайних вагонів, а у 2014 – 89 од.

Олександр Вілкул: Регіони мають якнайшвидше надавати програми модернізації ЖКГ для включення в програму модернізації економіки 2013-2014 років

«Економіка України має потенціал для розвитку за рахунок модернізації житлово-комунального господарства. Перша складова – це суттєве зменшення витрат енергоносіїв при їх виробництві та транспортуванні до споживача. Адже наразі втрати під час передачі тепла складають до 45%, втрати води під час транспортування становлять понад 40%. Зекономлені кошти держава має направляти на подальшу модернізацію галузі та розвиток економіки в цілому», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на засіданні колегії Мінрегіону у Львові.

«Завдяки вжитим Урядом заходам за три роки з 2010 по 2013 рік споживання природного газу підприємствами ЖКГ вже скорочено вже на 10%», – сказав Віце-прем’єр.

Він зазначив, що одним із шляхів раціонального та економного використання ресурсів в ЖКГ є запровадження їх стовідсоткового обліку і ця робота наразі триває в регіонах. Наразі вже 24% всіх будинків оснащені лічильниками холодної води, 19% – гарячої води та 50% – лічильниками обліку теплової енергії.

«Другий напрямок – це технічна модернізація галузі, – сказав Олександр Вілкул. – Практично все обладнання у рамках Програми модернізації комунальної теплоенергетики – від котлів до теплових насосів – наразі виробляється в Україні. Це підвищує завантаження вітчизняних підприємств, відкриває можливості для створення нових робочих місць та  впровадження сучасних технологій».

Наразі вже в 40% котелень (або в 9,8 тис.) проведено планові ремонти. Ще в 1 тис. котелень (4%) вже проведений капітальний ремонт та реконструкція. Ще в 2 тис. котелень (8%) капітальний ремонт та реконструкція завершиться до 1 жовтня цього року.

Олександр Вілкул зазначив, що третє важливе питання – це створення нового ринку комунальних послуг, у якому немає такого монополіста як ЖЕК. Мають бути створені за європейським зразком компанії, що надають послуги в сфері ЖКГ. За таких умов споживачі зможуть обирати ті компанії, які  надають найбільш якісні послуги у цій сфері. А конкуренція автоматично народжує якість послуг і розвиток нового ринку з новими робочими місцями.

«На сьогодні ключовими проблемами з точки зору енергозбереження у ЖКГ є незадовільний технічний стан котельного парку, 35% якого знаходиться у ветхому стані. Також це –  високі втрати теплової енергії при її транспортуванні споживачу (25% при нормативі втрат у 13%) та надлишкові потужності центральних котелень і нереалізованого тепла, що скидається у повітря», – сказав Олександр Вілкул.

Також, зайва електроенергія витрачається при транспортуванні води до споживача. В Україні на підйом 1 куб. м води витрачається в середньому 1 кВт/год електроенергії. Це в 2,5 раза більше, ніж у європейських країнах (0,75 кВт/год).

Олександр Вілкул зазначив, що 80% житлових будинків в Україні збудовано до 80-х років минулого століття і через незадовільний технічний стан втрачають до 60% тепла. «Ефективність використання енергетичних ресурсів у житловому фонді необхідно підняти у 2-3 рази. В тому числі – через запровадження чіткого обліку цих ресурсів та створення ефективного власника житла», – сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що на виконання завдання Президента України Урядом спільно з Інститутом технічної теплофізики та провідними вітчизняними та закордонними експертами було розроблено програму модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики України на 2013-2014 роки. Програма враховує кращий світовий досвід, вітчизняні розробки та особливості кожної області.

«Програма модернізації комунальної теплоенергетики має стати  Програмою модернізації кожного регіону, який брав активну участь у її створенні і який буде нести відповідальність за її виконання», – сказав Олександр Вілкул.

За результатами засідання Колегії Олександр Вілкул доручив Мінрегіону підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів, направлених на реалізацію програм енергозбереження та енергоефективності в ЖКХ. Він також доручив проводити постійний аналіз стану енергоефективності галузі.

Олександр Вілкул поставив завдання регіонам пришвидшити надання проектів модернізації ЖКХ і включення їх в програму активізації економіки.

Віце-прем’єр також зауважив про необхідність надання координаційної та методичної підтримки регіонам щодо впровадження інноваційно-інвестиційних проектів з енергоефективності.

Також Олександр Вілкул зазначив, що Раді Міністрів Криму та обласними держадміністраціями необхідно забезпечити до кінця року перегляд та актуалізацію регіональних програм енергозбереження у ЖКГ.

В нараді також взяли участь заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Григорій Семчук, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук, Львівські міській голова Андрій Садовий, а також керівники місцевих органів влади України та керівники департаментів Мінрегіону.

В Україні вже впроваджується більше 230 проектів з енергоефективності, – О.Вілкул

«За підтримки Уряду в регіонах впроваджуються проекти ефективного використання енергії в ЖКГ. Наразі в Україні реалізується вже більше 230 проектів з енергоефективності, в тому числі, і за підтримки міжнародних фінансових організацій», – сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на засіданні колегії Мінрегіону у Львові.

Він зазначив, що найбільш активно впроваджуються енергозберігаючі проекти у Львівській (16 проектів), Івано-Франківській (12 проектів), Хмельницькій (11 проектів), Чернівецькій областях (11 проектів).

Зокрема, у Львівській області впроваджено інноваційний проект оптимізації гідравлічних режимів мережі теплопостачання у м.Червонограді для скорочення споживання енергоресурсів. Завдяки цьому проекту економія електроенергії складає 300 тис.кВт/рік, природного газу – 7%. Заощадження коштів – 100 тис. грн. на рік.

Унікальний проект впроваджено також в Ялті -  спорудження мережі міні – ГЕС з використанням особливостей природного ландшафту, завдяки якому економія електроенергії складає 700 тис.кВт/рік, а заощадження коштів – 511  тис.грн. на рік.

«Урядом проводиться активна робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій. Зокрема, вже у 14 містах України реалізується проект Світового банку «Розвиток міської інфраструктури». Вартість проекту – 140 млн дол США», – сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що з поточного року розпочата робота по залученню кредитних ресурсів Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейського інвестиційного банку для впровадження в українське ЖКГ енергозберігаючих проектів на загальну суму понад 15 млрд. грн.

«Провідними партнерами українських регіонів в реалізації проектів енергозбереження в ЖКГ є також Організація міжнародного співробітництва Німеччини (GIZ), Східний комітет німецької економіки, Ініціатива «Житлове господарство Східної Європи» (IWO)», – сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, GIZ сприяла впровадженню пілотних проектів технічного переоснащення будинків з використанням енергоефективних заходів в містах Івано-Франківськ, Чернігів, Миргород, Новоград-Волинській, а також розробці та впровадженні навчальної програми для енергоменеджерів.

IWO надала технічну допомогу у підготовці енергоменеджерів та розробці концепції демонстраційних проектів комплексного оновлення житлових кварталів.

Також спільно зі Східним комітетом німецької економіки здійснюється розробка проекту «Енергоефективне місто» в м. Жовква Львівської області.

Також ініційовано створення в Україні енергетичних агентств в містах Донецьку та Одесі за участю GIZ з бюджетом 3 млн. євро.

Зважаючи на те, що у більшості регіонів не налагоджено системної роботи щодо впровадження таких проектів, Олександр Вілкул під час засідання колегії доручив Мінрегіону надавати системну координаційну та методичну підтримку регіонам щодо впровадження енергозберігаючих  проектів в ЖКГ.

В колегії також взяли участь заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Григорій Семчук, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук, Львівський  міський голова Андрій Садовий, а також керівники місцевих органів влади України та керівники департаментів Мінрегіону.

З сайту Львівської ОДА


Переглядів: 632 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: