Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» 
Відповідно до Закону України "Про державні нагороди" почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною.
Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженим Указом Президента України від 29 червня 2001 р. №476/2001 почесне звання України "Мати-героїня" присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Особлива увага звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України "Мати-героїня", та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки.
На виконання Закону України від 14 червня 2011 року № 3496-VI «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» змінено вік дітей з восьми років до шести.
Перелік документів, що необхідні багатодітній матері для надання її кандидатури для нагородження почесним званням України «Мати-героїня»:
1. Подання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».
2. Нагородний лист встановленого зразка (3 екз.), який у пункті 13 повинен містити характеристику сім’ї та конкретні заслуги матері, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання, а саме: особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
3. Витяг з протоколів засідань органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатів до відзначення, завірений печаткою.
4. Копії свідоцтв про народження дітей – 2 екз.
5. Копія паспорта багатодітної матері (1, 2, 11 стор.) – 2 екз.
Робота з документами
1. Інформування багатодітних сімей щодо підписання Указу Президента України та можливість отримання державних нагород.
2. Роз’яснення прозорості та відкритості під час попереднього розгляду питань щодо присвоєння почесного звання України "Мати-героїня", надання об’єктивної оцінки заслуг осіб, які представляються до нагородження, підготовки та змістовного наповнення необхідних документів.
3. Комплектування пакетів документів, перевірка якості їх підготовки та передання їх в апарат обласної державної адміністрації.
4. Докладне інформування багатодітних матерів про стан проходження документів, поданих на присвоєння звання "Мати-героїня" з метою зменшення кількості скарг.
Звертаємо увагу на те, що жінки, які отримали почесне звання "Мати-героїня" в часи існування СРСР та почесне звання "Мати-героїня", що присвоюється відповідно до Закону України «Про почесні звання України», не є за своєю суттю рівноправними. З сайту Самбірської РДА
|