Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 15 » Самбірська РДА
12:58:12
Самбірська РДА

Правила поведінки населення при повенях та льодоході і дії з ліквідації їх наслідків

Важкими стихійними лихами є повені. Основними причинами більшості повеней є сильні зливи, інтенсивне танення снігів, річкові паводки в результаті приливної хвилі або зміни вітру в гирлі ріки. Особливу небезпеку становлять повені, що виникають внаслідок зсувів та обвалів гірських порід, раптового прориву дамб або вод моренних озер; вони, як правило, супроводжуються перенесенням не тільки води, але і практично всіх уламкових і пухких матеріалів, і тому часто приймають катастрофічний характер.

Дії населення при повенях здійснюються з урахуванням часу попередження повені, а також досвіду спостережень минулих років за проявами цієї стихії. Масштаби повеней, наприклад, що викликаються весняними, літніми або осінніми паводками, можуть прогнозувати за місяць і більше, нагінні повені - за кілька годин (до доби).

При значному часу попередження повені здійснюються заходи зі зведення відповідних гідротехнічних споруд на річках і в інших місцях передбачуваного наводнення, з підготовки і проведення завчасної евакуації населення і сільськогосподарських тварин, з вивезення матеріальних цінностей з районів можливого затоплення.

Про евакуації на випадок повені, як правило, оголошується спеціальним розпорядженням комісії з боротьбі з повінню. Населення про початок і порядок евакуації оповіщається по місцевих радіотрансляційних мереж і місцевому телебаченню; працюючі, крім того повідомляються через адміністрацію підприємств, установ і навчальних закладів. Населенню повідомляються місця розгортання збірних евакопункту, строки явки на ці пункти, маршрути проходження при евакуації пішим порядком, а також інші відомості, погодяться з місцевою обстановкою, очікуваним масштабом лиха і часом його попередження.

За наявності достатнього часу населення з небезпечних районів евакуюється разом з майном.

Евакуація проводитися в найближчі населені пункти, що знаходяться поза зонами затоплення. Розселення населення здійснюється в громадських будівлях або на житловій площі місцевих жителів.

На підприємствах і в установах при загрозі затоплення змінюється режим роботи, а в деяких випадках робота припиняється. Захист деякої частини матеріальних цінностей іноді передбачається на місці, для чого закладаються приямки, входи і віконні отвори підвалів і нижніх поверхів будівель.

У зоні можливих затоплень тимчасово припиняють роботу школи і дошкільні установи; дітей переводять у школи та установи , які знаходяться в безпечних місцях.

У випадку раптових повеней попередження населення проводиться всіма наявними технічними засобами оповіщення, у тому числі і за допомогою гучномовних рухомих установок.

Раптовість виникнення повені викликає необхідність особливих поведінки і дій населення. Якщо люди проживають на першому поверсі чи інших нижніх поверхах і на вулиці спостерігається підйом води необхідно залишити квартири, піднятися на верхні поверхи, якщо будинок одноповерховий-зайняти горищні приміщення.

Пошук людей на затопленій території організується і здійснюється негайно, для цього залучаються екіпажі плаваючих засобів формувань цивільної оборони і всі інші наявні сили і засоби.

При рятувальних роботу рятує необхідно проявляти витримку і самовладання, суворо виконувати вимоги рятувальників. Не можна переповнювати ря

тувальні засоби (катери, човни, плоти і т.п.), оскільки це загрожує безпеці і врятованих і рятувальників. Потрапивши у воду, слід скинути із себе важкий одяг і взуття, відшукати поблизу плаваючі або підносяться над водою предмети і скористатися ними до отримання допомоги. 

Ситуація в районі повені може різко ускладнитися в результаті руйнування гідротехнічних споруд. Роботи в цьому разі проводяться з метою підвищення захисних властивостей існуючих дамб, гребель і насипів; попередження або ліквідації підмиву водою земляних споруд та нарощування їх висоти.

Боротьбу з повінню в період льодоходу ведуть шляхом усунення заторів і зажорів (накопичення мас донного льоду в осінній період перед льодоставом), що утворюються на річках.

З сайту Самбірської РДА

Переглядів: 537 | Додав: rustvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: