Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Квітень » 10 » ПРООН
10:31:25
ПРООН

Історія успіху організації громади „Благодійний фонд підтримки і розвитку громади села Заводське

С.Заводське, Буський район, Львівська область

Заводська сільська рада Буського району Львівської області була відібрана 29 липня 2008р для участі в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» через процедуру відбору, яка включала аналіз таких критеріїв як рівень бідності і ситуація з умовами життя (водопостачання, медичні послуги, проблеми навколишнього середовища і місцевий транспорт). Після відбору, був проведений семінар у сільській раді, щоб презентувати ідею місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, місцевим активістам, які потім мали поділитися інформацією з іншими членами громади.

Населення села Заводське, Буського району налічує 1239 осіб (329 домогосподарств). МРГ провів перший діалог з громадою 24 квітня 2009 року і сформував організацію громади. На загальних зборах громади, які проводилися 07 травня 2009 року, громада прийняла рішення сформувати організацію громади, яка отримала назву «Благодійний фонд підтримки та розвитку громади с.Заводське». 75 місцевих жителів вирішили стати членами організації , затвердили статут і вибрали керівний орган ОГ.

Інформація про громаду (у МРГ-1)

Другий діалог з громадою був проведений 19 червня 2009 року. На цих зборах, громада обговорила найбільш актуальні проблеми з умовами життя, перелічила їх і проголосувала за кожну з проблем розтавивши їх за пріоритетністю. Надалі був підготовлений і затверджений місцевою спільнотою план розвитку громади. Першим пріоритетом було обрано енергозберігаючі заходи (заміна вікон та дверей) дошкільному навчальному закладі „Сонечко”.

Внаслідок експлуатації ДНЗ „Сонечко” впродовж 27 років, без проведення суттєвих ремонтів до непридатності дійшли віконні та дверні блоки. Будівля потребувала значного покращення у забезпеченні санітарно-технічних умов.

Функціональна група ОГ працювала над детальним планом і проектною пропозицією. Враховуючи стан ДНЗ, з метою енергозбереження, до переліку робіт або поставок, які мали бути виконані в рамках впровадження МП вирішено включити:  Заміну 18-ти віконних та 19-ти дверних блоків на металопластикові; Проведення внутрішніх ремонтних робіт

За підтримки МРГ і районної влади, ОГ розробила мікропроектну пропозицію. Загальна вартість запропонованого проекту становила 120 954 грн. ОГ зібрала 5% загальної вартості з місцевої спільноти, місцева влада внесла 45% і частка МРГ становила 50%.

Проект був затверджений 24.11.2009р. для фінансування  і були підписані відповідні угоди. Всі роботи були зроблені швидко і якісно. У травні 2010  приймальна комісія прийняла роботи та новостворена вартість ДНЗ була передана на баланс сільської ради.

Завершення проекту суттєво покращило питання енергозбереження в селі Заводське., мобілізувала громаду та надихнула на нові громадські ініціативи. 1239 осіб (366 жінок і 873 чоловіків) з 329 домогосподарств отримали користь від цього проекту.

Оскільки громада с.Заводське перша в Буському районі завершила роботи по першому МП, після виділення додаткових квот вона отримала можливість  зреалізувати другий МП. Після проведення загальних зборів та обговорення плану розвитку села було вирішено обрати для реалізації  другий  пріоритет «Енергозбереження ЗОШ с.Заводське. Окрім цього, на даних зборах обговорили питання щодо оновлення складу членів ОГ і прийняли рішення щодо його розширення. Оскільки об’єкт даного МП є інший було вирішено оновити склад ФГ. Внаслідок експлуатації школи, впродовж 27 років, без проведення суттєвих ремонтів до непридатності дійшли віконні блоки. Будівля потребувала значного покращення у забезпеченні санітарно-технічних умов.

Функціональна група ОГ працювала над детальним планом і проектною пропозицією. Враховуючи стан школи, з метою енергозбереження, до переліку робіт або поставок, які мали бути виконані в рамках впровадження МП вирішено включити: Заміну 41-ми віконних блоків на металопластикові; Проведення внутрішніх ремонтних робіт.

За підтримки МРГ і районної влади, ОГ розробила мікропроектну пропозицію. Загальна вартість запропонованого проекту становила 147 272 грн. ОГ зібрала 5% загальної вартості з місцевої спільноти, місцева влада внесла 45% і частка МРГ становила 50%.

Проект був затверджений 29.09.2010р. для фінансування  і були підписані відповідні угоди. Всі роботи були зроблені швидко і якісно. У грудні 2010  приймальна комісія прийняла роботи та новостворена вартість школи була передана на баланс сільської ради.

Завершення проекту суттєво покращило питання енергозбереження в селі Заводське. 1239 осіб (366 жінок і 873 чоловіків) з 329 домогосподарств отримали користь від цього проекту.

Інформація про громаду (у МРГ-2).

Угода із сільською радою була підписана 26 жовтня 2011 року під час проведення семінару з початку МРГ-2 у сільській раді с.Заводське, на якому були присутні усі члени ОГ та актив і представники сільської та районної влади, мешканці та члени ОГ переглянули план розвитку села, і зважаючи на те, що 2 пріоритетні проблеми «Енергозбереження ДУ» та «Ененргозбереження ЗОШ» було вирішено, одноголосно за рішенням присутніх затвердити до впровадження у рамках другої фази МРГ проект громади «Ремонт водогону у с.Заводське». Одночасно ОГ, спільно з партнерами вирішили обстежити об’єкт та замовити ПКД для впровадження проекту. А також на даних зборах прийнято рішення про створення функціональної групи, яка розробить план впровадження даного МП. Надалі, на цих зборах ОГ, з метою підготовки документації та МПП, була обрана функціональна група та розподілено між ними обов’язки. ФГ обрана у складі 5 осіб. Члени ФГ пройшли такі тренінги: «Управління ОГ», «Спільне планування» та «Підготовка МПП».

З часу створення ОГ громада, завдяки знанням та навичкам, які здобула і здобуває в рамках участі у проекті „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” змогла успішно мобілізуватись для втілення нових громадських ініціатив. А саме, мобілізувавши людські та фінансові ресурси громади, залучивши нових членів до ОГ, заручившись партнерською підтримкою влади (сільська та районна), бізнесу та усіх мешканців с.Заводське ОГ реалізувала багато  ініціатив впродовж 2009-2012 років. Зокрема,  громада  налагодила систему вивезення сміття; організувала прибирання кладовища; у школі створено гурток «Юний програміст»; здійснено частину вуличного освітлення.

Історія участі Буського району у Проекті МРГ

16 липня 2008 року була підписана трьохстороння Угода про партнерство між Буською районною радою, Буською райдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тоді ж було створено ресурсний  центр розвитку громад Буського району, розпорядженнями голів районної ради та райдержадміністрації, з метою вироблення ефективних та прозорих механізмів планування та залучення громадян для управління, створено Форум місцевого розвитку Буського району.

Для участі у І-ій фазі Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було подано 10 заявок від місцевих рад району, із  них 5 пройшли конкурсний відбір. Не оминули нас і труднощі. З самого початку люди ще не вірили у те, що вони мають можливість вирішити багато проблем розвитку громади, покращити умови проживання.

В ході реалізації Проекту проводилися відповідні семінари та тренінги, під час яких громади отримували необхідні знання і вміння щодо своєї мобілізації на шляху впровадження власних ініціатив.

Під час реалізації І-ї фази Проекту особливо відзначилась громада с. Заводське. Так, завдяки наполегливості і активності даної громади 13  березня 2010 року в с. Заводське відбулась зустріч громади із студентами та викладачами Європейського  коледжу (м. Варшава)із активом та молоддю, на якій громада продемонструвала плоди своєї праці.

Результати  у І фазі Проекту.

Спільними зусиллями ресурсних центрів та громад було реалізовано 8 мікро-проектів, загальна вартість яких склала 1 млн. 188 тис. грн. Співфінансування наступне:46,6% - кошти Проекту, 48,4% - кошти місцевого бюджету, 5% - кошти громади. У проекті брали участь такі ОГ: с.Заводське, с.Ракобовти, с.Новосілки, с.Переволочна, с.Побужани, с.Гумниська.

Втілення проекту „Місцевий розвиток орієнтований на громаду" дало можливість покращити співробітництво між владою і громадою, місцева влада з більшою готовністю  враховує проблеми громади і підтримує діалог із членами громади. У результаті рівень довіри громади до місцевої влади значно підвищився. Об’єднані спільною метою своїх громад, місцеві мешканці стають активним і дієвим партнером органів влади та місцевого самоврядування. Одним із чинників сталого місцевого розвитку є модель планування «знизу-догори». У результаті реалізації Проекту МРГ у районі:

·  Покращено соціальні умови у школах, ДНЗ, ФАПах.

·  Сформована команда кваліфікованих технічних та соціальних консультантів для громад на рівні району в ресурсному центрі Буського району.

·  Влада довіряє кошти громаді на соціальні ініціативи.

·  Район знає більше про проблеми у селах і має конкретні успішні приклади і механізми їх вирішення.

ІІ фаза Проекту

Угоду про партнерство між Буською районною радою, райдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках другої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» було підписано 2 вересня 2011 року під час проведення районного семінару-представлення Проекту, тоді ж було оголошено конкурс населених пунктів. Слід зауважити, що місцеві ради району  приймали активну участь у даному конкурсі, 5 громад Буського району стали переможцями конкурсного відбору.

В рамках проведення ІІ-ї фази Проекту „Місцевий розвиток орієнтований на громаду" Координаторами Львівського обласного ресурсного центру за участю ресурсного центру Буського району:

В 2012 році планується реалізувати 5 мікро-проектів громад, із них

· 4 МП – енергозберігаючі заходи в школах (заміна вікон, дверей, даху): с.Полоничі, с.Новий Милятин, с.Тур’я, с.Утішків;

·1 МП – реконструкція вуличної мережі водопостачання: с. Заводське (3-ій мікропроект громади).

Планована вартість мікро-проектів – 1 млн. 66 тис. грн., з них: кошти Проекту становлять 30%, кошти місцевого бюджету – 65%, кошти громади – 5%.

Позитивними сторонами роботи Буського ресурсного центру є:

·  сформована і працює команда фахівців, яка надає кваліфіковані консультації  технічного, економічного та іншого характерів,

·  на сайті РДА створена сторінка Проекту МРГ, налагоджена активна співпраця з ЗМІ, немає потреби шукати в іншому районі ліцензовану організацію, яка займається виготовленням ПКД, усі спеціалісти для ефективного впровадження Проекту є в районі на місці,

·  впровадження Проекту Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у нас в районі є  на першому місці.


Примітка.

ОГ - організація громади.

МП - мікропроект.

МРГ - Місцевий розвиток орієнтований на громаду.

ФГ - функціональна група.

Переглядів: 731 | Додав: rustvi | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: